Rize dil ve konuşma terapisti,

toplumda her yaştan danışan için dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarının belirlenmesi, önlenmesi ve tedavisi için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Genellikle çocukluk çağında başlayan konuşma bozuklukları, yaşlılık dönemine kadar devam edip, sosyal yaşamı etkileyebilmektedir. Bu nedenle erken teşhis ve terapi büyük önem taşımaktadır.

Dil ve Konuşma Terapistleri alanında 4 yıllık (lisans) eğitim almış olup, uzman kişilerden oluşmaktadır. Danışanların terapi sürecinde rehabilitasyonlarını ve terapi sürecini en iyi şekilde yönetmektedirler.

Rize dil ve konuşma terapisti danışanlara birebir ve online olarak aşağıda yer alan çalışma alanları hakkında hizmet vermektedir;

Ülkemizin en çok yağış alan bu ili, herkesin bildiği gibi çayıyla, Anzer balıyla, yaylalarıyla meşhur. Muhteşem bir doğal güzelliği olan ve mutlaka görülmesi gereken illerimizden biri olan Rize, çok çeşitli doğa sporlarını yapmanıza da olanak tanıyor. Fırtına, Hemşin, Büyükdere, Taşlıdere gibi akarsularında kano ya da rafting yapabilir, yürüyüşleriniz sırasında Kaçkar Dağları Milli Parkı içinde bulunan Palovit Şelalesi’ni, Çayeli’ndeki Ağaran Şelalesi’ni fotoğraflayabilir, Çağrankaya, Petran, Handüzü, Demirkapı, Anzer, Samistal, Palovit gibi doğa harikası yaylalarında çadır kurabilirsiniz.

Rize nüfusu: 348.608 Bölge: Karadeniz


Rize dil ve konuşma terapisi hizmeti kapsamında dktmerkezi.com platformunda aşağıdaki ilçelerden de terapi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Rize ilçelerine gözatın;