Ordu dil ve konuşma terapisti,

toplumda her yaştan danışan için dil, konuşma, ses ve yutma bozukluklarının belirlenmesi, önlenmesi ve tedavisi için çalışmalar gerçekleştirmektedir. Genellikle çocukluk çağında başlayan konuşma bozuklukları, yaşlılık dönemine kadar devam edip, sosyal yaşamı etkileyebilmektedir. Bu nedenle erken teşhis ve terapi büyük önem taşımaktadır.

Dil ve Konuşma Terapistleri alanında 4 yıllık (lisans) eğitim almış olup, uzman kişilerden oluşmaktadır. Danışanların terapi sürecinde rehabilitasyonlarını ve terapi sürecini en iyi şekilde yönetmektedirler.

Ordu dil ve konuşma terapisti danışanlara birebir ve online olarak aşağıda yer alan çalışma alanları hakkında hizmet vermektedir;

Karadeniz kıyısında bulunan; Tokat, Sivas, Samsun ve Giresun ile komşu olan Ordu, 1920 yılında il statüsüne kavuştu. Ülkemiz fındık üretiminin yaklaşık yarısını karşılayan ilde nüfusun çoğunluğunun geçimi de fındığa dayanıyor. Ordu’da yer alan önemli fabrikalardan birkaçı şöyle; Doğuş Çay, Gürsoy Fındık, Sagra Çikolata Fabrikası gibi.

Ordu nüfusu: 771.932 Bölge: Karadeniz


Ordu dil ve konuşma terapisi hizmeti kapsamında dktmerkezi.com platformunda aşağıdaki ilçelerden de terapi başvurusu yapabilirsiniz.

 

Ordu ilçelerine gözatın;