Yükleniyor...

Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

 • Hastanemiz 1950 yılında Van Devlet Hastanesi ismi ile tek blok 50 yatak kapasite ile hizmete açılmıştır.
 • Bölgenin nüfus artış hızı ve gelişmesine paralel olarak ortalama her on yılda bir blok inşa edilerek şehir merkezinde 25.000 m2 kapalı alanda 419 yatak kapasitesi ile hizmet vermiştir.
 • 2011 Eylül ayından itibaren Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak 700 yatak sayısı ile faaliyetine devam etmiştir.
 • 23 Ekim ve 11 Kasım 2011 tarihlerinde meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki Van depremi sonucu farklı yerleşkede bulunan İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları hastanesi ile Yüksek İhtisas Hastanesi binalarının zarar görmesi sonucu bünyemizde hizmet vermeye başlamışlardır.
 • 2 Mayıs 2016 tarihinde 634 yataklı İpekyolu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesini bünyesine katarak 1.334 yataklı Sağlık Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmiştir.
 • 24.07.2016 tarihinde 667 sayılı KHK gereğince 240 yataklı Özel İstanbul Hastanesi Kadın Doğum ve Cerrahi Merkezi, İpekyolu Ek Binası olarak,
 • 26.08.2016 tarihinde 669 sayılı KHK gereğince 53 yataklı Van Asker Hastanesi, İskele Binası olarak hastanemiz bünyesine katılmıştır.
 • KHK’ler gereğince gerçekleşen birleşmeler sonucunda 1.334 olan yatak sayımız, 1627 tescilli yatak sayısına ulaşmıştır.
  • A2 rolünü üstlenen hastanemiz il genelinde 1.100.190 nüfusa hitap etmektedir.
  • Van, Hakkari, Muş, Bitlis illeri ile Ağrı ilinin Patnos ve Doğubayazıt ilçelerini kapsayan 2. Sağlık Hizmet Bölgesinde yer alan hastanemiz 2.358.809 nüfusa hizmet vermektedir.
  • Hastanemiz 4 ayrı yerleşke içinde 5 farklı binada  hizmet vermektedir.
  • Ana Bina ve Kadın Doğum-Çocuk-KVC Ek Binamız aynı yerleşkede hizmet vermektedir.
  • İpekyolu Ek Bina, İskele Binası ve TRSM Binası şehir merkezinde farklı lokasyonlarda hizmet vermektedir.

  2018 Yılı itibari ile hastanemiz.
  1.500 Toplam Yatak
  1.485 Nitelikli Yatak
  283 Poliklinik Odası
  160 Yoğun Bakım Yatak Sayısı
  67 Küvöz
  26 Ameliyat Masası
  204.269 metrekare kapalı alanı ve Dünya Standartlarında 3. Basamak Acil Servis Hizmeti ile halkımıza hizmet vermeye devam etmektedir.

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://vaneah.saglik.gov.tr/TR,59854/iletisim–ulasim.html

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Van Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin