Yükleniyor...

Trabzon Sbü. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Trabzon Sbü. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Trabzon Numune Hastanesi 1937 yılında projeleri Bayındırlık Bakanlığı Projeler Bürosunda hazırlanarak savaş yıllarında inşa edilen hastanelerimizden biridir. Hastanemiz Kahramanmaraş Cad. Kavakmeydan mahallesinde yaklaşık 36000m² kampus alanı içerisinde 250 yatak ile 1947 yılında hizmete başlamıştır.

Trabzon’un tarihten gelen ticari ve kültürel üstünlüğü, Numune hastanesinin kurulması ile Trabzon’un sağlık konusunda da bölgenin merkezi olma özelliğini perçinlerken, tarihi hastanemiz bu onuru, kutsal görevini yıllarca başarı ile yaparak fazlası ile hak etmiştir.

Hastanemize 2005 yılında uzman yetiştirme yetkisi verilerek, Eğitim ve Araştırma Hastanesi statüsü kazandırılmıştır.

Bakanlığımızca, İlimiz Yomra İlçesi Kaşüstü yerleşkesinde yapımı tamamlanarak hizmete giren sağlık tesisi ile şehir merkezinde hizmet veren Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi 2012 yılında tek çatı altında birleştirilerek Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında iki ayrı kampüs şeklinde hizmet vermeye başlamıştır. 2012 yılının ilimiz Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesinin müstakil başhekimlik statüsü kaldırılarak, Trabzon Kanuni Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında birleştirilmiştir.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü ile 16 il valilik arasında imzalanan, eğitim ve araştırma hastanelerinin, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri ve Sağlık Bilimleri Üniversitesi Rektörlüğü tarafından birlikte kullanılmasına yönelik protokol kapsamında, sağlık tesisimiz 2016 yılında Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi olmuştur.

Sağlık Tesisimiz günümüzde, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Kanuni Eğitim ve Araştırması adıyla, 665 Tescilli yatak sayısı ile Kaşüstü Ana Bina Kampüsü ve Numune Ek Bina Kampüsü olmak üzere iki ayrı hizmet binasında sağlık hizmeti sunmaktadır.

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://trabzonkanunieah.saglik.gov.tr/TR,185515/hastanemize-nasil-gidebilirsiniz.html

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Trabzon Sbü. Kanuni Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin