Yükleniyor...

Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Hastanemiz, Sağlık Bakanlığına bağlı olarak

1965 Yılında yapımına başlanan Siirt Devlet Hastanesi 1967 yılında hizmete açılmış olup, 1984 Yılında 100 yataklı 4 blok şeklinde toplam 6012 m2 kapalı alan üzerine kurulan Siirt Devlet Hastanesi 1986 yılında toplam 366 m2 Diyaliz binasıyla birlikte hizmete vermeye başlamıştır. 2002 Yılında hastanemiz SSK ek binasıyla, 2008 yılında 1350 m2 üzerine kurulu Sancaklar Diyaliz Merkezini de bünyesine katarak hizmet vermeye başlamıştır. Toplamda 55 poliklinik ve 194’u fiili olmakla 202 yatak kapasiteli 10 genel 5 koroner yoğun bakım, Kadın Doğum Hastanesiyle birlikte 16 yeni do?an ünitesin barındırmaktadır.

Şehrimizin gelişmesiyle birlikte mevcut hastanemiz yeni binasının yapımı 18.07.2011 de başlamış 03.08.2014 yılında yapımı tamamlanan Siirt Devlet Hastanesi 08.09.2014 yılında resmi olarak hizmet vermeye başlamıştır. 51.306 m2 kapalı alan uzerine kurulan yeni Siirt Devlet Hastanesi, 110 poliklinik odası, 19 genel yoğun bakım, 22 yeni doğan yoğun bakım ünitesi, 2 doğum salonu, 10 ameliyat odası ve masası barındırmakta. Hastanemiz bunyesinde 87 Uzman Hekim, 23 Pratisyen Hekim, 289 Ebe ve Hemşire, 381 Teknik ve idari personel toplam 780 kadrolu personel ve hastane olarak il genelinde 410 hizmet al?m personeliyle, Siirt Halkına hizmet vermeye calışıyor. Hastanemiz bunyesinde Dâhili YBU, Yenidoğan YBU, Acil unitesi, 1 adet Manyetik Rezonans, 2 adet Bilgisayarlı Tomografi,1 adet Mamografi, 3 adet Ultrasonografi (USG), 1 adet Kemik Dansimetre, Ekokardiyografi (EKO), Anjiyografi (Goz), elektroansefalografi (EEG), 1 adet Eforlu EKG, Tansiyon Holter, Ritim Holter, Elektronoromiyogrami (EMG), ESWL (çok Dalga Litotripsi), Laparoskopi, Kolonoskopi, Bronkoskopi, Odiyometri, Gastroskopi, Spirometre, 1 adet Seyyar Dijital rontgen, 3 adet Dijital Rontgen, 1 adet Doopler USG, FACO, Artroskopi, Sistoskopi, Patoloji, Mikrobiyoloji Laboratuvarı, Biyokimya Laboratuvarı bulunmakta v cihaz ve tetkikler yardımıyla hastalarımıza ve halkımıza hizmet verilmektedir. Hastanemiz Hemodiyaliz unitesinde 22 diyaliz makinası artı 1 yoğun bakımda olmakla toplam 23 diyaliz makinasıyla gün içerisinde yaklaşık 60 hastaya hizmet sağlamakta. Hastanemiz bünyesinde Ocak 2011 yılında başlatılan evde bakım hizmetleri kapsamında 2 Yardımcı Sağlık personeli ve alanında uzman Hekimden oluşan, Evde Bakım Ekibi Evde Hasta Bakım Aracı ile evlerde hasta bakımı yapmaktadır. Hasta Hakları Birimimiz Sosyal Hizmet Uzmanı tarafından yürütülmektedir. Hastaların dilek ve şikâyetleri dinlenmekte, gerekli gizliliğe önem verilerek sorunların çözümlenmesi yoluna gidilmektedir.

Hastanemiz bünyesinde Ortopedi ve Cerrahi branşlarında çeşitli özellikli ameliyatlar, A2 ve A3 ameliyatları yapılmakta ve hasta kabul edilmektedir. Ayaktan yapılan muayenelerde hasta mahremiyetine önem verilmesinden kaynaklı tek hasta tek muayene sistemi uygulanmaktadır. Siirt Eğitim ve Araştırma Hastanesi değişen ve gelişen modern teknolojiyi yakalamak, dünya standartları ve modern çağa ayak uydurmak, hem hasta hem çalışanlarımızın memnuniyetini artırmak amacıyla sürdürülmekte olan kalite çalışmalarına Başhekim önderliğinde, ekip bilinciyle kalite standartlarına göre devam etmektedir.

Ulaşım Bilgileri

Servisle ;  Cumhuriyet meydanın’da M. Emin Kılıçoğlu Parkı karşısında bulunan duraktan kalkan servisler ile hastanemize ulaşabilirsiniz.

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Siirt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin