Yükleniyor...

Sbü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Sbü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

SAĞLIK TESİSİ HAKKINDA GENEL BİLGİLER

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi; 18.10.2002 tarihinde Devlet Hastanesi olarak hizmete açılmıştır.

2005-2015 yılları arasında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak sağlık hizmeti vermiştir.

2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, Üniversite Hastanesi kapsamında hizmet vermeye başlamıştır.

2015 yılında hastane bahçesine yeni açılan kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi binasıyla birlikte 144.953 m2 kapalı alanda sağlık hizmeti sunulmaktadır.

Hastanemize bağlı 460 mkapalı alan ile Kezban-Esat ÜNSAL semt polikliniği, 1900 mkapalı alan ile Mustafa Kemal Semt Polikliniği ile hastalarımıza poliklinik hizmeti sunmaktadır.

Hastane bahçesinde başlatılan Onkoloji binası inşaatı tamamlanmış olup hastalarımıza hizmet vermeye başlamıştır.

Hastanemiz şuan kadın doğum ve çocuk hastalıkları hastanesi ile birlikte 836 yatak ile hizmet vermektedir.  Hastanemizde 23 adet genel, lokal ameliyatların gerçekleştirildiği ameliyathanemiz bulunmaktadır. Hastanemizde 63 yataklı Yeni doğan yoğun bakımı,  46 yataklı erişkin yoğun bakımı, 15 yataklı çocuk yoğun bakımı hizmet vermektedir.

Günde ortalama 6500 hasta muayenesi yapılmaktadır.

Ayda ortalama 4000 operasyon yapılmaktadır.

Hastanede ayrıca robotik cerrahi ameliyatları da uygulanmaktadır.

Hitap Ettiği Nüfus

Ortalama 2,9 milyonluk bir nüfusa hizmet vermektedir.

 

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://umraniyeah.saglik.gov.tr/TR,410689/iletisimulasim.html

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Sbü Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin