Yükleniyor...

Sbü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Sbü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

43.368 metrekarelik kullanım alanına sahip olan Hastanemiz, 1993 yılında 1100 yatak kapasiteli SSK Kocaeli Hastanesi olarak hizmete açılmıştır. 1996 yılında hastane binasının Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile müşterek kullanımına karar verildiğinden 385 yatak kapasitesi ile hizmet vermeye devam etmiştir. 17 Ağustos 1999 Marmara depreminden sonra, binamız kullanılamaz hale geldiğinden hizmetlerimiz önce prefabrike yapılarda, Kocaeli Üniversitesinin yeni binasına taşınması sonucu da idari birimler hariç eski binasında hizmet vermeye devam etmiştir.

5283 sayılı yasa gereği 19.02.2005 tarihi itibarı ile Sağlık Bakanlığı’na devredilen Hastanemiz Kocaeli Derince Devlet Hastanesi adını almıştır.17 Ağustos 1999 Marmara depremi neticesinde kullanılamaz hale gelen ana binamız ve eklenti birimlerinin renovasyon çalışmalarının tamamlanması üzerine 20 Nisan 2007 tarihinde polikliniklerimiz, 11 Şubat 2008 tarihinde de yataklı servislerimiz ve idari binamız tekrar ana bina ve eklenti birimlerine taşınmıştır.

Sağlıkta en kaliteli hizmeti sunma anlayışında olan hastanemiz yönetiminin girişimleri ve yapılan çalışmalar neticesinde, 10.06.2004 tarihinde Kocaeli İlindeki ISO 9001-2000 belgesine sahip ilk hastane olmuştur. Ayrıca 2006 Eylül ayından bu yana Hekim Seçme Hakkı uygulanmaktadır.

Bakanlık kararı ile 05.08.2008 tarihinden itibaren Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi unvanını alan Hastanemizin 01.06.2015 tarihi itibarı ile hekim kadrosu; 19 Doçent, 15 Başasistan, 188 Uzman Hekim, 72 Asistan ve 13 Pratisyen Hekim olmak üzere 307 doktordan oluşmaktadır.

45 ayrı branşta toplam 160 poliklinik ile yılda bir milyonun üzerinde hastaya poliklinik hizmeti verilirken, 669 fiili yatak kapasitesi ile de ayda ortalama 3500 üzerinde hastaya yatarak tedavi hizmeti sunulmaktadır. Günlük ortalama 1200 hastaya hizmet veren acil servisimiz bulunmaktadır.

Hastanemizde; 20 Ameliyathane salonu ile 8 yatak kapasiteli Koroner Yoğun Bakım Ünitesi, 23 yatak kapasiteli Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi, 5 yatak kapasiteli Kardiyovasküler Cerrahi Yoğun Bakım Ünitesi , 33 yataklı Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi ve 24 yatak kapasiteli Hemodiyaliz Üniteleri, 13 yatak kapasiteli Yanık merkezi ile anjiyografi, kimyasal tedavi ve endoskopi üniteleri ile  kan merkezi, görüntüleme ve laboratuar merkezleri bulunmaktadır. Hastanemizde  hava ulaşımını sağlamada kullanılabilecek  helikopter  pisti de  bulunmaktadır.

Hizmetlerimizden faydalanmak üzere telefonla 182’yi arayarak veya internette merkezi randevu sisteminden randevu alınabilmektedir. Hastanemize gelen hasta, hasta yakınları ve ziyaretçilerinin en kısa sürede doğru bir şekilde bilgilendirilmelerini, evrak işlemlerini eksiksiz ve doğru şekilde yapabilmelerini sağlamak için hasta ve ziyaretçi yönlendirme elemanları görev yapmaktadır. Ayrıca yasa gereği muayene önceliğine sahip kimseler ve özürlüler için gerekli tüm düzenlemeler yapılmıştır.

Hastanemiz hizmet kapasitesini artırmak üzere; yemek, güvenlik, temizlik, bilgi işlem otomasyon ve hasta yönlendirme danışma hizmetleri satın alınarak yapılmaktadır.

Hastanemiz tüm birimlerinde otomasyon sistemi kullanılmaktadır.

Hastanemizde; çeşitli hasta eğitim ve kişisel gelişim seminerleri, tiyatro gösterimi ve müzik dinletilerinden oluşan sanat etkinliği haftaları, 12 Mayıs Hemşirelik Haftası ile 14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri, futbol ve masa tenisi müsabakaları gibi sosyal aktiviteler düzenlenmektedir.

Hastanemiz yönetimi, gerek hastane çalışanlarının eğitimini, gerekse hasta ve hasta yakınlarının eğitimlerini sağlık hizmetinin önemli bir parçası olarak görmekte, bu amaçla eğitim çalışmalarına büyük özen göstermektedir. Sürekli artan bilgi ve deneyimini, yenilediği teknolojik alt yapısı ile modern bir geleceğe taşıyan Kocaeli Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi sağlıklı bir toplum için üzerine düşeni yapmaya her zaman devam edecektir.

Ulaşım Bilgileri

Otobüs ile ;

Başlangıç Yahyakaptan: 121-123-126
Başlangıç 60 Evler: 103
Başlangıç: Umuttepe : 133’nolu otobüsleri ile hastanemize ulaşabilirsiniz.

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Sbü Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin