Yükleniyor...

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Hastanemiz, 1951 yılında Sakarya Devlet Hastanesi ismiyle 100 yataklı olarak hizmet vermeye başlamıştır.

Bakanlığımızın Sağlık Eğitimi Genel Müdürlüğünün 10.11.2006 tarih ve 6625 sayılı yazısı ile hastanemiz, İstanbul Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesine bağlı genel nitelikli eğitim ve araştırma hastanesi niteliğine sahip olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi adını almıştır.

Ardından 05.06.2009 tarihinde imzalanan işbirliği protokolü ile Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi için Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak da hizmet vermiştir.

05.08.2011 tarihinde Sağlık Bakanlığı ve Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi arasında yapılan protokol ile T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ olarak birlikte hizmet vermeye başlamıştır.

2014 yılı Eylül ayında Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile birleşerek Hastanemiz Merkez kampüs, Korucuk kampüs, Doğumevi kampüs ve Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) olarak dört kampüste hizmet vermeye devam etmektedir.

Toplamda 21.717  M2 alan üzerine kurulmuş, 110.522  M2 kapalı alanı olan 3. seviye sağlık hizmeti sunan bir sağlık kuruluşudur.

120 adet yoğun bakım hasta yatağımız olmak üzere toplamda 935 hasta yatağımız ile  canla başla çalışarak fedakarca Sakarya halkına, çevre il ve ilçelerimize  hizmet vermekten gurur duyuyoruz.

Hastanemiz gerek personel kadrosu gerekse yatak sayısı ve de tıbbi donanım olarak gelişmesine devam etmektedir. Halen 56 branşta 44 Profesör, 26 Doçent,  46  Yardımcı Doçent ve 199 uzman doktoru ile hizmet vermektedir.

Acil Tıp Kliniği, Üroloji, Plastik Cerrahi, Çocuk Cerrahi, Dahiliye, Kardiyoloji, Kalp Damar Cerrahisi, Nöroloji, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Anestezi ve Reanimasyon, Ortopedi ve Travmatoloji, Enfeksiyon Hastalıkları, Genel Cerrahi, Onkoloji,  Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, KBB, Dermatoloji, Gastroenteroloji ve Romatoloji, Psikiyatri,  Labaratuvarlar (Mikrobiyoloji, Biyokimya, Patoloji, Genetik),Radyoloji, gibi birçok dalda eğitim kliniği olarak ve hemen bütün branşlarda sağlık hizmeti vermekteyiz.

 

HASTANE POLİTİKASI 

Eğitim ve Araştırma Gücünü Toplumsal Yararlığa Dönüştüren Yönetim Anlayışı İçinde, Çağdaş Tıbbın Gereklerini Yerine Getirerek, Sağlık Hizmetini “ÖNCE İNSAN ÖNCE SAĞLIK” Felsefesiyle Sunmayı;

Yasal Düzenlemelere ve Sağlık Hizmetleri Kalite Standartları Şartlarına Bağlı Kalarak, Sürekli İyileştirmeyi ve Sistemin Devamlılığını Sağlamayı;

Hasta Ve Çalışanlarımızın Memnuniyetini Üst Düzeyde Tutarak, Uzman Ve Tecrübeli Kadromuzla Sağlık Sektöründe Öncü ve Örnek Bir Kuruluş Olmayı, Kurum Politikası Olarak Kabul Etmektedir.

MİSYONUMUZ;    

Sağlık hizmetinde insan odaklı, güvenilir, çevreye duyarlı, hasta güvenliğini ve hastaların sosyal değer yargılarını önemseyen, personelinin çalışma koşulları ile ilgili taleplerini göz önünde tutan,  yenilikçi ve sürekli kendini geliştiren yönetim anlayışını kurum kültürü haline dönüştürmektir.

VİZYONUMUZ; 

Sunduğumuz Sağlık Hizmeti Standartlarının yükseltilmesi için, tecrübeli ve uzman eğitim kadromuzla, tıbbi ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, elde ettiğimiz bilgi ve deneyimlerimizi, hastalarımızın ve çalışanlarımızın hizmetine sunarak, bilimsel çalışmalarla bölgemizin referans hastanesi olmaktır.

Ulaşım Bilgileri

MERKEZ KAMPÜS OTOBÜS – MİNİBÜS ve DOLMUŞ GÜZERGAHI
1. Gar Meydanı-Hızır İlyas 02 Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi Durağı
2. Gar Maydanı Dörtyol Beşköprü 05 Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi Durağı
3. Yazlık Ozanlar Maltepe 09/A Nolu Otobüs Araştırma Hastanesi Durağı
4. Yazlık Gar Meydanı Maltepe 09/B Nolu Otobüs Araştırma Hastanesi Durağı
5. Yeni Cami Yeni Stadyum 15 Nolu Otobüs Araştırma Hastanesi Durağı
6. Ofis Graj-Serdivan Çark Turnik 19 Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi Durağı
7. Sakarya Park-Hacıoğlu-Kampüs 19 K Nolu Otobüs Araştırma Hastanesi Durağı
8. Kipa-Yeni Terminal 28 Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi Durağı
9. Yeni Terminal Kampüs 29 Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi Durağı
10.Kuzey Terminal – Yeni Terminal 54 K Nolu Otobüs Adnan Menderes Caddesi DurağıDOLMUŞ GÜZERGAHI
Adapazarı Merkezde bulunan Gar Meydanı Şehir içi dolmuş duraklarından Seah Hastane tabelası olan tüm dolmuşlar ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.
 KORUCUK KAMPÜSÜ OTOBÜS – MİNİBÜS ve DOLMUŞ GÜZERGAHI
1. Korucuk Kampüs 24 K Nolu Otobüs Korucuk Araştırma Hastanesinden geçmektedir.
2. Doruk/Baytur/İdealkent-Ofis Garaj 25 Nolu Otobüs Korucuk Araştırma Hastanesinden geçmektedir.DOLMUŞ GÜZERGAHI
Adapazarı Ofis-Garaj durağından Korucuk Araştırma Hastanesi tabelası bulunan dolmuş ile ulaşım rahatlıkla sağlanmaktadır.
 DOĞUMEVİ KAMPÜSÜ OTOBÜS – MİNİBÜS ve DOLMUŞ GÜZERGAHI
Hastanemiz Doğumevi Kampüsü Adapazarı ilçe Merkezinde konumlandığından ilçe merkezine inen tüm dolmuş ve otobüsler hastane güzergahından geçmektedir.
 SAĞLIK TURZMİ UÇAK GÜZERGAHI
Sabiha GÖKÇEN Havaalanından Sakarya’ya direkt hareket eden otobüsler ile kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz..

Kurum Bilgi Kartı

 • Adres:
  Şirinevler, Adnan Menderes Cad.Sağlık Sok No:195, 54100 Adapazarı/Sakarya
 • Çalışma saatleri:
  24 saat açık
 • Telefon:
  444 5 400
 • Eposta:
  sakaryaeah@saglik.gov.tr

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin