Yükleniyor...

Muş Devlet Hastanesi

ssssss

Muş Devlet Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

1954 – Muş Devlet Hastanesi ilk kez 50 yatak kapasitesiyle “Memleket Hastanesi ’’ olarak hizmet vermeye başlamıştır.

1963 – Muş ilinin sosyalleştirilmesi ( Pilot Bölge) uygulaması çerçevesinde, 100 yataklı bir Ek Blok ilave edilerek yatak kapasitesi 150’ye çıkarılmıştır.

1969-1987- Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak 1969 yılında yapımına başlanan ve 18 yıllık gecikmeyle 1987 yılında tamamlanan bina (C Blok) 150 yatakla merkez binaya ilave edilmiş ve yatak kapasitesi 300’e ulaşmıştır.

1987-2005 – 30 Yataklı Hasköy Entegre Birimi ve 150 yataklı yeni Entegre Birim olan Kadın Doğum ve Çocuk bölümlerinin eklenmesiyle yatak kapasitesi 480 olmuştur.

2005 – Hasköy Entegre Birimi ayrılmış, Kadın Doğum ve Çocuk Bölümleri ayrılarak 150 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ve 300 yataklı Muş Devlet Hastanesi olarak hizmet vermeye başlamıştır.

2011 – Muş Devlet Hastanesi ve Kadın Doğum ve Çocuk  Hastalıkları Hastanesi Sağlık Bakanlığı kararı ile Muş Devlet Hastanesi adı altında birleştirilmiştir.

2013 -2018 434 fiili yatak kapasitesine ulaştı.

2019 yılı itibariyle hastanemiz yatak kapasitesi 445 yatak olarak tescillenmiştir. 66 Adet 2. Basamak ve 3. Basamak yoğun bakım yatağı mevcut olup; 5 yataklı 3. Basamak KVC yoğun bakım ünitesi ve ayrıca ayaktan kemoterapi ünitesi bulunmaktadır.

Hastanemizin kalp merkezi tescili mevcut olup By-Pass ameliyatı, büyük damar ameliyatı ve kalp kapağı ameliyatları yapılabilmektedir. 

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://musdh.saglik.gov.tr/TR,344831/hastane-ulasim.html

Kurum Bilgi Kartı

 • Adres:
  Eski Tekel Depoları Yanı, Bitlis Yolu Üzeri, Muş Bitlis Şosesi, 49200 Muş Merkez/Muş
 • Çalışma saatleri:
  24 saat açık
 • Telefon:
  436 212 06 70
 • Eposta:
  musdh.bsh@saglik.gov.tr

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Muş Devlet Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin