Yükleniyor...

Mardin Devlet Hastanesi

ssssss

Mardin Devlet Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Mardin Devlet Hastanesi İlk Olarak 1967 Yılında Eski Mardin (Yukarı mardinde) Kurulmuştur. İkinci 150 Yataklı Yapılması Planlanan Hastane 1991 Yılında Hastane İnşaatına Başlanmış ve  Binası Yenişehir Bölgesinde 2005 Yılında Hizmete Açılmıştır. Daha Sonra Hastanemiz 300 Yataklı Olarak 08.03.2012 Tarihinde Mevcut Hastane İnşaatına Başlanmıştır. Hastanemiz 10.08.2015 Yılında Mevcut Binamız Faaliyete Geçmiştir.

1-Hastanemiz Toplam 45973 M2 İnşaat Alanına Sahip Olup,

2-Toplam Parsel Alanının (49351,42) 13285.41 M2 Çim Alanı Ayrılmakta Toplamda 2500 Ağaç Yerleştirilmiştir.

3-Açık Alan Otopark Olarak Ta Emsale Esas İnşaat Alanı 35316m2 Olup 100m2 Ye 1 Otopark Olarak Hesaplanmıştır. Toplam 375 Adet Otopark Sayısı Mevcuttur.

4-Hastanemiz Toplamda (A1.A2,C,B1,B2,D1,D2) Olmak Üzere 7 Bloktan Oluşmaktadır.

5-Hastanemizin ( Nükleer Tıp, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon,Enfeksiyonlu Hasta,Mutfak Girişi,Servis Girişi,Sığınak Ve Kapalı Otopark Girişi,Acil Servis Ayakta Hasta Girişi,Acil Servis Girişi,Hastane Girişi Poliklinik Girişi.Hemodiyaliz Girişi,Kazan Dairesi Girişi,Morg Girişi,) Girişleri Bulunmaktadır.

6-Hastanemizde Dış Cephesinde Mekanik Akşamlı Balmoral Granit Taş Kaplama,Alüminyum Giydirme Cephe,Mekanik Kompakt Giydirme,Kompozit Giydirme,Mantolama +Sıva Olmak Üzere Toplam 5 Farklı Uygulama Bulunmaktadır.

7-Hastanemizin Yapısal Peyzajında Yolları Ve Kaldırımları Vakumlu Beton Uygulaması Bulunmakta, Tretuvarların Bir Kısmı Andezit Taş Kaplama Bir Kısmı Vakumlu Beton Olarak Uygulanmakta Ayrıca Yol Ve Otopark Bordürlerinin Tamamı Andezit Olarak Uygulanmaktadır.

8-B1 Ve B2 Bloklarımız B+Z+6 Kattan Oluşmaktadır..B2 Bloğun Bodrum Katında Eczane,İlaç Deposu.Klinik Laboratuar.B1 Bloğun Bodrum Katında Diyaliz Salonu,Hepatit B-C Hasta Odaları,Kuduz Tecrit Odası Bulunmaktadır, Zemin+6 Kat Hasta Yatak Katları Olarak Tasarlanmıştır.

9-C Bloğumuz B+Z+6+MEKANİK KAT Tan Oluşmaktadır. Bodrum Katta İbadethaneler,Arşiv,Elektrik Ana Pano Odası, Zemin Katta İdari Odalar İle Ziyaretçi Bekleme Holünden Oluşmaktadır, 1 Ve 2. Katlarda Yine İdari Odalar Ve Ziyaretçi Bekleme Hollerinden Oluşuyor,3,4,5,6.Katlarda Ziyaretçi Bekleme Holünden Oluşmaktadır.7.Kat Yani Mekanik Kat Bulunmaktadır.(Klima Santrallerinin Bulunduğu Kattır)

10-A1-A2 Bloklarımız B+Z+2 Kat Tan Oluşmaktadır. Bodrum Katta,Yemekhane,Çamaşırhane.Sığınak,Kazan Dairesi,Depolar,Morg,(Azot.Basınçlı Hava.Oksijen.Lpg,Vakum Odaları),Tıbbi Ve Evsel Atık,Atölyeler,Modüler Soğuk Depolar Mevcuttur. Zemin Kat HASTANENİN ACİL Bölümü Olarak Tasarlanmıştır.”1 .Katta AMELİYATHANE VE YOĞUN BAKIM Katı Olarak Tasarlanmıştır.2.Katta İdari Ofisler,Toplantı Odası,Konferans Salonu(150 Kişilik),Klima Santrallerinin Bulunduğu Bölüm,Sterilizasyon,Kütüphane,Yemek Salonu,Bilgi İşlem,Santral Odası,İdari Arşiv Odası Bulunmaktadır.

11-D1-D2 Bloklarımız B+Z+2 Kat Tan Oluşmaktadır.Bodrum Katta Ketem Nükleer Tıp,Radyo Aktif Tıbbi Atık,Röntgen Odaları,Ultrason Odaları, Tomografi, Mr. Mamografi, Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon,Fizyoterapist.Jinekolog,Usg,Kemik Dansimetre. Film Ve Banyo,Masaj Odası Bulunmaktadır.Zemin Katta Muayene Odaları, Ekg Odası,Kan Alma.Kardiyoloji Polikliniği,Kbb, Cildiye,Ortopedi, Odiyometri, Alçı Deposu Ve Odası,Sosyal İdari Birimleri. Katta Cerrahı Poliklinikler,Göz Polikliniği Bulunmaktadır.2. Katta Laboratuarlar,Anjiyografi Ve Endoskopi Bekleme Holleri ,Arşiv Mahalleri Bulunmaktadır.

12-Hastanemiz Tek Kişilik Hasta Yatak Odalar. 55 Adet, Çift Kişilik Hasta Yatak Odası 109 Adet,Süit Hasta Yatak Odası 14 Oda Bulunmaktadır.

13-Toplamda 178 Oda ,395 Yatak Bulunmaktadır.

14-Ayrıca Diyaliz Salonunda 21,Dahili Yoğun Bakımda 5, Koroner Yoğun Bakımda 5 Cerrahi Yoğun Bakımda 10, Genel Yoğun Bakımda 9 Çocuk Yoğunbakım 11 Yenidoğan 34 Küvöz,4 Genel Yogun Bakım   Olmak Üzere Toplam 44 Yatak Ayrıca Bulunmaktadır.

15-Hastanemizde 67 Muayene Odası Ve 30 Destek Odası Bulunmaktadır.

16-150 Kişilik Konferans Salonu

17-675m2 Lik Sığınak

18-8 Adet Genel,2 Adet Özellikli,Toplam 10 Ameliyathane Bulunmaktadır.

19-5 Adet Röntgen, 1 Mr, 1 Mamografi, 2 Bilgisayarlı Tomografi, 2 Ultrason, 1 Nükleer Tıp Rezonans Görüntüleme, 2 Gama Kamera Odası Ve Anjio Grafi,Görme Alanı,Göz Anjio,Göz Yağ Lazer,Bronoskopi, Endoskopi, Kolonoskopi, Üroflometre, Ürodanami,Eswl,Kemik Dansitometri, Uyku Laboratuarı,Patoloji Laboratuvarı Bulunmaktadır.

20-Hastanemizde Toplam 2 Adet Acil Yangın, 4 Adet Sedye Servis Ve İnsan Asansörü, 4 Adet İnsan Asansörü, Toplamda 10 Adet Asansör Bulunmaktadır.Ayrıca 1 Adet Monşer Asansörü Bulunmaktadır.

21-Toplamda 10 Adet Merdiven Bulunmaktadır.1 Tanesi Çelik Merdiven Olarak Tasarlanmıştır.

Ulaşım Bilgileri

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Mardin Devlet Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin