Yükleniyor...

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Kütahya Evliya Çelebi Devlet Hastanesinin temeli 1964 yılında atılmış; 1968 yılı şubat ayında ana branş servislerinin bulunduğu 120 yatak kapasitesi SSK hastanesi olarak faaliyetine başlamıştır.

1975 yılında temeli atılan 3 katlı İntaniye ve Göğüs Hastalıkları binası, 5 katlı poliklinik binası 1981 yılında hizmete açılması ile 200 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

2005 yılında SSK Hastanelerinin Sağlık Bakanlığı’na devredilmesi ile Evliya Çelebi Devlet Hastanesi adını almıştır.

Artan yoğun hasta talebini karşılamak amacıyla 1998 yılında 345 yataklı ek hastane binasının temeli atılmış olup 2008 yılında tamamlanarak Temmuz Ayı başında da taşınma işlemi tamamlanmıştır.

15.10.2010 tarihinde Evliya Çelebi Devlet Hastanesi ile Kütahya Devlet Hastanesi, Evliya Çelebi Devlet Hastanesi adı altında birleşerek 700 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

Dumlupınar Üniversitesi Rektörlüğü ile Kütahya Valiliği arasında 17.10.2011 tarihinde imzalanan ortak kullanım protokolü çerçevesinde, Sağlık Bakanlığı D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmiştir.

11.12.2015 tarihinde FTR Ek Hizmet Binasının açılması ile birlikte 900 yatak kapasitesine ulaşmıştır.

669 sayılı KHK kapsamında Kütahya Hava Er Eğitim Tugay Komutanlığı bünyesinde bulunan Kütahya E Grubu Sağlık Merkezinin, 22.08.2016 tarihinde D.P.Ü. Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Vefa Ek Binası olarak hizmet vermeye başlamasından sonra 950 hasta yatağı kapasitesine ulaşmıştır.

Hastanemiz 26.12.2018 Tarihinden itibaren T.C. Sağlık Bakanlığı Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi adı altında faaliyetine devam etmektedir.

Ulaşım Bilgileri

Hastanemizin tüm binalarına şehri içi özel belediye otobüsleri ile ulaşım sağlanabilmektedir.
Şehir içi otobüsleri sadece otobüs bileti ya da kent kart ile binilir.
Otogardan Ek hizmet binası dışındaki binalara direkt ulaşım sağlanamamaktadır.
Bütün hizmet binalarımızdan diğer hizmet binalarına ücretsiz hasta servisimiz bulunmaktadır.

Kurum Bilgi Kartı

  • Adres:
    İstiklal, Okmeydanı Cd., 43040 Merkez/Kütahya
  • Çalışma saatleri:
    24 saat açık
  • Telefon:
    +902742316660
  • Eposta:

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin