Yükleniyor...

Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Dr. Münif İslamoğlu Kastamonu Devlet Hastanesi 1939 yılında o dönemde Memleket Hastaneleri olarak adlandırılan yapılanma çerçevesinde 50 yataklı olarak toplum sağlığı ve sağlığın yükseltilmesi amacıyla Saraçlar Mahallesi’nde kurulmuştur.

Eski Ana yerleşkemizde kurulan ilk bina olan B Blok, hazineden ayrılan 24.731 m2 lik arsa üzerine yapılmıştır. 1939 yılında hizmete açılan bu blok 3 katlı olup toplam 2692 m2 kapalı alana sahipti.

1965 yılında bitirilen C Blok 4 katlı olup toplam 2860 m2 kapalı alana sahipti.

1975 yılında hizmete açılan D blok 2 katlı olup toplam 1236 m2 kapalı alana sahipti.

1980 yılında hizmete açılan E Blok 2 katlı olup 1036 m2 kapalı alana sahipti.

1986 yılında hizmete açılan A Blok 4 katlı olarak inşa edilmiş olup 4235 m2 kapalı alana sahipti. Ana idari hizmet birimlerimiz, polikliniklerimiz ve laboratuarlarımız bulunmakta idi. Şubat 2006’da kapasite artırımı amacıyla bu bloğa ekleme yapılmıştı.

1939 yılında Memleket Hastanesi olarak hizmete giren ana yerleşkedeki ilk binamıza (B Blok), 1965, 1975, 1980, 1986, 2006 yıllarında eklemeler yapılmıştı. 5 bloktan oluşan Ana Yerleşkedeki binalar koridorlar ile birbirine bağlanmıştı.

İlimizin ve bölgemizin zaman içinde artan sağlık hizmeti ihtiyacına cevap vermek amacıyla farklı tarihlerde inşa edilen bloklar, yapılan iyileştirme ve tadilatlar ile modern bir görünüme kavuşturulmaya çalışılmıştı.

2000 yılında Hastanemizin ismi Bakanlığımızın emirleri doğrultusunda eski Sağlık  Bakanlarımızdan merhum Dr. Münif İslamoğlu’ nun adının eklenmesiyle “DR.MÜNİF İSLAMOĞLU KASTAMONU DEVLET HASTANESİ” olarak değiştirilmişti.

İlimiz Kuzeykent Mahallesi, Cankat Sokak No:4 Merkez-KASTAMONU adresindeki yeni yerleşkesinde“KASTAMONU DEVLET HASTANESİ” adıyla hizmete devam etmesi uygun görülmüştür. (06.01.2017 tarihli Bakanlık Makamı Onayıyla)

YENİ HASTANE BİNAMIZ

Hastanemiz Eski Ek Bina 1 Yerleşkesi ile Eski Kuzeykent Semt Polikliniğindeki hizmetlerimiz 07.01.2017 tarihi itibariyle, Eski Ana Yerleşkemizdeki hizmetler ise 14.01.2017 tarihi itibariyle tamamen sonlandırılmıştır.

Yeni hastane binamız 17.01.2017 tarihinden itibaren “KASTAMONU DEVLET HASTANESİ” ismiyle, İlimiz Kuzeykent Mahallesi, Cankat Sokak No:4 Merkez-KASTAMONU adresindeki yeni yerleşkesinde hizmet vermeye başlamıştır.

04.06.2020 tarihinde Bakanlığımız ile Kastamonu Üniversitesi Rektörlüğü arasında Afiliasyon (Birlikte kullanım) Protokolü imzalanmıştır. Bu tarihten sonra hastanemiz “KASTAMONU EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİ” olarak faaliyetlerini sürdürecektir.

Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz (TRSM) ise Saraçlar Mah. Yurt Sok. No: 4 (Eski Halk Sağlığı Laboratuvarı Binası) Merkez – KASTAMONU adresinde hizmet vermektedir.

Yeni Yerleşkemize ve Toplum Ruh Sağlığı Merkezimize (TRSM) ait adres, iletişim, ulaşım ve harita bilgilerine hastanemiz web sayfasındaki İletişim kısmından ulaşabilirsiniz

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://kastamonudh.saglik.gov.tr/TR,12753/iletisim-ve-ulasim.html

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Kastamonu Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin