Yükleniyor...

İstanbul Bakırköy Bölgesi Khb. Sbü. Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eah.

ssssss

İstanbul Bakırköy Bölgesi Khb. Sbü. Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eah.

Haritada görüntüleyinHakkında

E-5 Karayolu üzerinde Bahçelievler’de kurulu olan hastane 263 yatak kapasitesi (2012 yılı) ile Sağlık Bakanlığı’nın İstanbul’daki iki rehabilitasyon merkezinden en büyüğüdür. 1979 Yılında inşaatları tamamlanarak her biri 2000 m2’lik 3 bloktan ilki 1980’de 50 yatakla hizmete açılmıştır. 1990’da ikinci blok ve 1994’te ise yeni bölüm C Blok Yugoslavya iç savaşında yaralanan Bosna-Hersek’lilere hizmet vermek üzere tam teşekküllü bir hastane konumuna getirilmiş ve üç yıl süreyle Bosna-Hersek savaş gazileri ve yaralı sivillere hizmet vererek tarihsel bir değer kazanmıştır. 1993’te Hastaneye “70. Yıl İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Merkezi” adı verilmiştir. 2001 Ekiminde eğitim hastanesi unvanı alarak “İstanbul 70. Yıl Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” adını almıştır. İl Sağlık Müdürlüğü’nün 16.02.2007 tarih ve 1831 sayılı yazısıyla hastanemizin adı “İstanbul Fizik Tedavi Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi” olarak değiştirilmiştir. Hastanemizdeki en büyük sorun ülkemizdeki yetersiz rehabilitasyon yatağı nedeniyle hastaların tedavi için randevuya alınması ve bekletilmek zorunda kalınmasıdır. 2011 Ocak ayından itibaren polikliniklerimiz ve diğer bazı hizmetlerimiz (evde sağlık hizmetleri, kalite yönetim birimi, enfeksiyon kontrol birimi gibi) prefabriklere taşınmıştır. Yenibosna ek hizmet binası ise 20.12.2011 hizmet vermeye başlamıştır. 2014 yılı Nisan ayı itibari ile Bahçelievler Devlet Hastanesi olarak açılan hastaneye, hastanemiz olarak tanımlanan alanlara taşınma süreci gerçekleşmiştir.

Ulaşım Bilgileri

Detaylı ulaşım bilgileri için ziyaret edin:

https://istanbulftreah.saglik.gov.tr/TR,210141/nasil-giderim.html

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler İstanbul Bakırköy Bölgesi Khb. Sbü. Fizik Tedavi Ve Rehabilitasyon Eah. bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin