Yükleniyor...

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi

ssssss

Düzce Atatürk Devlet Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Hastanemiz ilk olarak 1950 yılında tek katlı olarak yapılan ‘’DÜZCE SAĞLIK MERKEZİ’’ olarak açılmıştır. ‘’Düzce Sağlık Merkezi” binasına ek odalar ilave edilmiş, ameliyathane oluşturulmuş, 80 yatak kapasiteli ve poliklinik binası ilaveli olarak 1961 yılında Düzce Devlet Hastanesi olarak hizmete devam etmiştir.

1966 yılında 100 yatak kapasiteli yeni bina yapılmıştır (A-Blok) 1981 yılında B Blok hizmet binamızın olduğu yerde Travmatoloji Hastanesi adıyla yeni bir hizmet binası açılmıştır. 1987 yılında Ameliyathane oda sayısı 2’den 6’ya çıkarılmıştır. 1990 yılında hastane bünyesinde Düzce Yardımseverler Derneği tarafından 6 yatak kapasiteli Diyaliz Merkezi açılmıştır.1994 yılında 5 kuvözlü Çocuk Yoğun Bakım Ünitesi 1995 yılında da 12 yatak kapasiteli Koroner Yoğun Bakım Ünitesi hizmete açılmıştır.

17 Ağustos 1999 tarihinde yaşanılan Düzce Depreminde ağır hasar alan A-Blok (Merkezdeki Hastane) 12 Kasım 1999 yılında yeniden yaşanılan depremde tamamen yıkılmıştır. B-Blok, idare binaları ve poliklinik hizmeti verilen binalar ağır hasarlı olarak kullanılamaz duruma gelmiştir.

2002 tarihinde Alman Kızılhaçı ve Kızılay Federasyonlar Birliği tarafından 2 katlı çelik konstrüksiyon türünde 150 yataklı ek bina yapılmış ve halen bu bina hizmet vermektedir.

Acil servisinin yanında hayırsever vatandaşların yardımıyla 25 yataklı kapasiteli Diyaliz Merkezi yaptırılarak 2003 yılında hizmete açılmış olup 23 yatakla halen hizmet vermektedir.

Eski SSK hastanesinin 2005 yılında hastanemize devri yapılmış ve poliklinik hizmetleri orada verilmeye başlamıştır.

16.01.2006 tarihinden itibaren eski ismi Düzce Hastanesi iken Düzce Atatürk Devlet Hastanesi adını alan hastane ile Dr. Tandoğan Tokgöz Düzce Devlet Hastanesi birleşmiş ve birleşme sonrasında Dr. Tandoğan Tokgöz Düzce Devlet Hastanesi adıyla hizmet vermeye devam etmiştir. 16.02.2006 tarihinde Bakanlığımız Tedavi Hizmetleri Genel Müdürlüğünün isim değişikliği konulu yazısı ile Hastanenin ismi Düzce Atatürk Devlet Hastanesi olarak değiştirildiği bildirilmiştir.

Muncurlu mevkiinde bulunan (C-Blok) binamızda 3 Nisan 2006 tarihinden itibaren Cerrahi Branşların servis ve poliklinik hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

Yeni Hastane binası inşaat çalışmaları sonlanmasıyla beraber 19 Eylül 2016 tarihinden itibaren yeni hastane binasına kademeli olarak taşınmaya başlanılmış ve hizmete açılmıştır.

Hastanemiz toplam yatak kapasitesi 400 dür. Ana bina 300 yatak kapasiteli olup, Muncurlu Ek Hizmet Binasında 100 yatak kapasiteli Fizik Tedavi Servisi bulunmaktadır. Ayrıca Fizik Tedavi Polikliniği, Fizik Tedavi Ünitesi ve Toplum sağlığı merkezi (TRSM) hizmetimiz Muncurlu binamızda verilmektedir.

Hastanemiz bünyesinde 10 yataklı 2. Seviye Dahili Yoğun Bakım Ünitesi, 14 yataklı 3. Seviye Anestezi ve Reanimasyon Yoğun Bakım Ünitesi ve 4 yataklı 1. Seviye Koroner Yoğun Bakım Ünitesi olmak üzere toplam 28 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. Ayrıca hastane bünyesinde 4 kuvözlü 1. Seviye Yeni Doğan Yoğun Bakım Ünitesi de hizmet vermektedir.

Hastanemiz bünyesinde özellikli hizmetler kapsamında KBRN Ünitesi, ESWL Ünitesi, Ergoterapi Ünitesi, Kemoterapi Ünitesi bulunmaktadır.

16 Şubat 2018 tarihinden itibaren 22 yataklı Palyatif Bakım Ünitemiz hizmet vermeye başlamıştır.

Ulaşım Bilgileri

Kurum Bilgi Kartı

 • Adres:
  Aziziye, Şht. Ramazan Gel Cd. No:7, 81010 Düzce Merkez/Düzce
 • Çalışma saatleri:
  24 saat açık
 • Telefon:
  380 529 13 00
 • Eposta:
  dadh@dadh.gov.tr

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Düzce Atatürk Devlet Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin