Yükleniyor...

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

ssssss

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Hastanemiz ilk olarak 1 Mart 1920 tarihinde donanma komutanı Hasan Rahmi Paşa ve Alman asıllı eşi Hadiye hanıma ait bugünkü adıyla 18 Mart ilkokulu olan binada25 yataklı olarak açılmıştır. Başlangıçta Op.Dr. Sedat beyin idaresinde ve tek hekimle hizmete başlamıştır.

Hastane binasının yetersizliği nedeniyle 1935 yılında il merkezinde bulunan bölgeye 50 yataklı Memleket Hastanesi inşasına başlanmış ve Aralık 1938 de hizmete girmiştir.

26 Ağustos 2016 tarihinde TSK’dan Sağlık Bakanlığına devredilen Asker Hastanesi de Çanakkale Devlet Hastanesi Meriç Alemdar Binası olarak poliklinik hizmeti vermeye başlamıştır.

2014 yılında temeli atılan Kepez Beldesindeki Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi 22 Ekim 2017 tarihinde Bahattin Huriye Demirci oğlu Ek Hizmet Binasındaki Kadın-Doğum ve Çocuk Branşlarının taşınması ile hizmete başlamış, 30 Ekim 2017 tarihinden itibaren de Merkez Binadaki diğer branşların taşınmasıyla tüm branşlarda hizmet vermeye devam etmiştir.

1938 yılından bu yana hizmet vermeye devam eden Çanakkale Devlet Hastanesi Merkez Binasında Fizik Tedavi Rehabilitasyon Bölümü, Ameliyathane, Göz Kliniği ve Göz Merkezi, İntaniye Kliniği, Psikiyatri Kliniği yataklı servisleri ve diğer branş poliklinikleri ile hizmete devam etmektedir.

12.07.2019 tarihinde Meriç Alemdar Ek Hizmet Binasındaki Polikliniklerimiz Merkez Bina ve Mehmet Akif Ersoy binasına taşındıktan sonra 07.08.2018 tarihinde 545 yatak olarak ruhsatlandırılmış olan hastanemiz 2 ayrı yerleşkede hizmet vermektedir.

Ulaşım Bilgileri

 • OTOGARDAN MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIMÇ6           ;960 TOKİ-KEPEZ-ATATÜRK CAD.-İSKELE-ESENLER (DEVLET HASTANESİ-İSKELE-OTOGAR)

  Ç12        ;DEVLET HASTANESİ-960 TOKİ-TIP FAKÜLTESİ-TROYA CAD.İSKELE-ESENLER-OTOGAR

   

 • İSKELEDEN MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIMÇT3        ; SSK-ESENLER-İSKELE-TROYA CAD.-TOKİ-DEVLET HASTANESİ

  Ç7           ;ESENLER-İNÖNÜ CAD.-İSKELE-PLAJ-ARAŞTIRMA HASTANESİ-TOKİ-M.A.ERSOY DEVLET HASTANESİ-PARK 17

  Ç12        ; DEVLET HASTANESİ-960 TOKİ-TIP FAKÜLTESİ-TROYA CAD.İSKELE-ESENLER-OTOGAR

   

 • HAVAALANINDAN MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIMHAVAALANINDA MEVCUT SERVİSLERLE İSKELEYE GELEREK İSKELE MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIM GÜZERGAHI İLE  MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIM SAĞLANMAKTADIR

   

 • KEPEZDEN MEHMET AKİF ERSOY DEVLET HASTANESİNE ULAŞIM

ÇT1        ; M.A. ERSOY DEVLET HASTANESİ-KAMPÜS-DİŞ HASTANESİ-M.A.ERSOY DEVLET HASTANESİ

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin