Yükleniyor...

Aydın Devlet Hastanesi

ssssss

Aydın Devlet Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Hastanemizin ilk hizmet binası, Aydın –İzmir demir yolu yapılırken, İngilizler-İtalyanlar ve Fransızlar tarafından karakol olarak kullanılmak üzere yapılmıştır. Demiryolu  inşaatı bittikten sonra  karakol olarak kullanılan bu bina 1892 yılında Millet Hastanesi adıyla hizmete girmiştir. Daha sonraki yıllarda bölge halkının yardımları ile parça parça olmak üzere çeşitli birimler ilave edilerek hastane büyütülmüş, Sağlık Bakanlığı’na geçen hastanenin adı Devlet Hastanesi olarak değiştirilerek hizmete devam etmiştir.
1985 yılında şimdiki 400 yataklı Devlet Hastanesi inşaatına başlanmış ve 1991 yılında bitirilmiştir. Daha sonra yapılan yeni düzenlemelerle birlikte, 1993 yılında yeni hastane binasında hizmet vermeye başlamıştır. 1993 yılında hizmet vermeye başlayan hastanemiz 51090 m2 alan üzerinde 31060 m2  kapalı alan ve 464 yatakla  Aydın halkına  sağlık hizmeti sunmaya devam etmektedir.

Ulaşım Bilgileri

 HASTANEMİZE ULAŞIM GÜZERGAHLARI
 

1 Numara   ( başlangıç Kemer Ayko-Otogar)

3 Numara   ( başlangıç Kemer Ayko – Menderes Mah.)

4 Numara   ( başlangıç Kemer Ayko- Astim )

10 Numara  ( başlangıç  ADÜ-Toki )

12 Numara  ( başlangıç Astim-Tellidede-Otogar)

101 Numara  (Umurlu- Mimar Sinan)

102 Numara  (Mimar Sinan – Otogar)

104 Numara  (ADÜ-Mimar Sinan)

603 Numara  (ADÜ-Acarlar-Osmanbükü)

606 Numara  (ADÜ-Kardeşköy-Kızılcaköy-Dereağzı-İncirliova)

Kurum Bilgi Kartı

 • Adres:
  Hasanefendi-ramazan Paşa, Mahallesi, Kızılay Cd. No:13, 09100 Efeler/Aydın
 • Çalışma saatleri:
  24 saat açık
 • Telefon:
  +902562139002
 • Eposta:
  aydindh@saglik.gov.tr

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Aydın Devlet Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin