Yükleniyor...

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

ssssss

Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi

Haritada görüntüleyinHakkında

Bütün çalışanların güvenliğini bir çatı altında toplamak amacı ile kurulmuş olan Sosyal Sigortalar Kurumu, bir süre sonra çalışanlara ve ailelerine sağlık hizmeti vermeği de amaçlamıştır. Bu nedenle, kuruma ait modern sağlık tesislerinin kurulması zorunlu hale gelmiştir. 1954 yılında bu amaçla, Dışkapı Baba Harman mevkii olarak bilinen otuz iki dönümlük arazi, Ankara belediyesinden kiralanmıştır. 1957 yılında temeli atılan hastane binası “300” yatak kapasitesi ile 25.06.1964 tarihinde dönemin T.C. Çalışma Bakanı Sayın Bülent Ecevit tarafından hizmete açılmıştır. Hastanemiz açıldığı günden itibaren çok yoğun bir taleple karşı karşıya kalmıştır. Bu talebe cevap vermek ve hizmet kalitesini yükseltmek adına zaman içinde yeni birimler eklenmiş, yatak kapasitesi arttırılmış, eğitim hastanesi konumuna gelen S.S.K Dışkapı Hastanesi hasta tedavisinin yanı sıra asistan yetiştiren, sağlık alanında çeşitli araştırmalara ev sahipliği yapan, Türkiye’nin en büyük hastanelerinden biri haline gelmiştir.

1996 yılında Dışkapı ‘da verilen poliklinik hizmetlerine dahil olarak, kendi arazisinde yapılan modern binasında altmış poliklinik odası ile, Etlik Semt Polikliniği dönemin T.C. Başbakanı Sayın Prof. Dr. Necmettin Erbakan tarafından hizmete açılmıştır. Yenilenen acil servis ile, Ankara’nın en fazla sayıda hastaya acil hizmeti veren hastanelerinden biri olmuştur.

2005 tarihinde, Sosyal Sigortalar Kurumunun kaldırılıp tüm güvenlik kuruluşlarının tek bir çatı altında toplanması amacı ile Sosyal Güvenlik Kurumunun kurulmasıyla, diğer S.S.K hastaneleri gibi Dışkapı Ankara Hastanesi de Sağlık Bakanlığı’na (T.C.S.B) devredilmiştir. Bu tarihten sonra hastane ismi T.C.S.B Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirilmiştir. Hastane, bünyesine dâhil edilen çeşitli semt poliklinikleri ve yeni açılan kırk sekiz polikliniği ile daha da büyümüştür.

Dışkapı hastanesi olarak 8 Ayrı merkezde hizmet veriyoruz.

Şu anda günlük hasta sayımız Pazartesi 9800 Cuma 7500 dür. Hekim sayımız 754, Hemşire ve Ebe sayımız 685 ve diğer çalışanlarımız 1606 kişidir.

Yatak sayımız 779, yoğun bakım yatağı 79, Ameliyathane masa sayımız 29 dur ayrıca nitelikli yatak oranımız %40 (1 veya 2 yataklı wc ve banyolu oda) dır.

2005 yılından sonra modern bir yapılanmaya giren T.C.S.B Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni merkez polikliniği açılmış, polikliniklere sıramatik ve LCD ekranlar kurulmuş böylece aşırı izdiham ve kalabalığın yol açtığı olumsuz koşullar büyük ölçüde giderilmiştir. Mevcut diş polikliniği yenilenmiş, gençlik merkezi uyku merkezi açılmış, halkla ilişkiler ve hasta hakları birimleri kurulmuş, hasta yakınlarına yardımcı olmak amacıyla hasta yönlendirme ve hasta refakati için yönlendirme çalışanları göreve başlayarak sosyal yönden eksiklikler büyük ölçüde giderilmiştir.

Bütün bunlara ek olarak son yıllarda Diyaliz ünitesi, taş kırma ünitesi, anjiyografi ünitesi algoloji (ağrı tedavi merkezi), akupunktur polikliniklerinin de hizmete başlaması ile sağlıkta yeni ve modern bir anlayış benimsenmiştir.

T.C.S.B Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim ve Araştırma Hastanesi 1964’den beri tanıklık ettiği tarihi ve kaliteli çağdaş, yenilikçi yeni vizyonu ile daha nice hizmetlere imza atmaya adaydır.

Ulaşım Bilgileri

Kızılay – Sıhhiye – Ulus: (317) İÇAYDINLIK, (427) SUBAYEVLERİ, (413) ALTINPARK yönüne giden otobüsleri kullanabilirsiniz.
AŞTİ’den Hastanemize gelmek için;
Ankaray ve Metro ile
Aşti’den Dışkapıya gelmek için Ankaraya binerek AKM’den aktarmalı olarak Keçiören Metrosu M-4’E binip Dışkapı duragında inip 4 dakikalık yürüme mesafesi ile ulaşabilirsiniz.
Havaalanından Hastanemize gelmek için Belko Air otobüsü ile Dışkapı durağında inerek hastanemize ulaşılabilirsiniz. Otobüsle hava alanından Dışkapıya takriben 27 dakika içerisinde ulaşılabilmektedir…
Ankara Tren Garından Hastanemize gelmek için; 
İNCİRLİ-GAR-KIZILAY 204 otobüs hattı ile Ziraat Mh.Fatih Cd. Mevki Durağında inip 5-6 dakika yürüme ile ulaşabilirsiniz.
Google Maps Koordinatları: 39.955523, 32.861866

Kurum Bilgi Kartı

QR Kod İşlemleri

Haritayı telefonunuzdan açmak için QR Kodu Okutun

Arama yapmak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Randevu almak için telefonunuzdan QR Kodu Okutun

Nasıl Randevu Alırım ?

Alo182 Aranarak Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından Alo182 aranır. Çağrıyı karşılayan operatöre hastanın T.C. kimlik numaranız verilir. Randevu talep edilen hastane, poliklinik ve varsa hekim tercihleri operatöre bildirilir. Operatör uygun tarih ve saat dilimlerini vatandaşa bildirir. Vatandaş seçimini yaparak randevusunu alır.

İnternet Üzerinden Randevu Alma

www.hastanerandevu.gov.tr veya www.mhrs.gov.tr adresine giriş yapılır. Merkezi Hekim Randevu Sistemi ilk kez giriş yapılırken her vatandaş için ayrı bir hesap açılır. Bunun için ilgili yönlendirme adımları takip edilir. Hesap açıldıktan sonra "Randevu Al" butonunu kullanarak T.C. kimlik numarası ve belirlenen şifre ile giriş yapılır. İstenilen hastane, poliklinik ve hekim tercihi yapılarak randevu alınır.

Mobil Cihaz Kullanarak Randevu Alma

Android, IOS, BlackBerry ve Windows işletim sistemlerine sahip akıllı cihazlar (telefon, tablet) için "MHRS Mobil" uygulaması vardır. "MHRS Mobil" cihazınızın kullandığı uygulama marketinden (App Store, Play Store vs.) ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Ayrıca ayrıntılı bilgiye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler Ankara Dışkapı Yıldırım Beyazıt Eğitim Ve Araştırma Hastanesi bilgi arama sonucu erişim sağlanmış ve paylaşılmıştır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin