Yükleniyor...

Veysi Çeçen

Veysi Çeçen

Veysi Çeçen

  • Mardin
  • Birebir Randevu
  • Online Randevu

Biyografi

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde 1988 yılında doğdu.2018 yılında Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Alan Öğretmenliği Bölümünden mezun olmuştur. 2023’da Yılında Uluslararası Dublin Üniversitesi Odyoloji Ve Konuşma Bozuklukları anabilim dalından, ‘’otizmli çocuklarda etkileşim temelli eğitimin çocukların dil ve konuşma gelişimi açısından etkisi’’ konulu tezi ile mezun olmuştur. Alanla ilgili yayınlamış iki adet kitabı bulunmaktadır. Yazarın Kitapları ; Otizm Yol Haritası Çocuk Beyni ve Etkileşim 2016 yılından beri; Otizmli dergisinde, Tavsiyeediyorum.com, Hayrendis gibi internet sitelerinde, çeşitli yerel gazetelerde ve İzmir Demokrasi Üniversitesinin çıkarmış olduğu “Özel Eğitim Şemsiyesi” adlı dergide, oced.org.tr sitesinde yayınlanan dergide özel eğitime ve otizme dair yazılar yazmaktadır. Alanla ilgili akademik çalışmalardan sonra Mardin’de çeşitli rehabilitasyon merkezlerinde sahada deneyim kazandıktan sonra, Mardin Gelişim Akademisi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin kurucu ortaklığını üstlenmiştir. Alanla İlgili Aldığı Eğitimler: 2020 yılında Azerbaycan’dan DIR Floortime 101 kursu alarak, Floortime uygulayıcılığı için, ilk adımını atmıştır. 2022 yılında DIR Floortime 201 kursu alarak uygulamada yetkinlik kazanmıştır. Adnan Menderes Üniversitesi: Çocuk Objektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi, Akdemi Dünya: Dil ve Konuşma Terapisi Eğitimi. Global Enstitüsü; Dil ve Konuşma Bozuklukları Uygulamalı Terapi Eğitimi. İstanbul İşletme Enstitüsü; Doğru ve Etkili Konuşma Eğitimi, Çocuk Ruh Sağlığı Eğitimi, İşaret Dili Eğitimi, Uyum Güçlülüğü Gösteren Çocuklar Eğitimi, Montesori Yaklaşımı Eğitimi. Ekru Grup Akademi: Oyun Terapisi Eğitimi. Ader Eğitim ve Danışmanlık: Aile Danışmanlığı Eğitimi. Milli Eğitim Bakanlığı: İlk Yardım Eğitimi, Zekâ Oyunları Eğitimi Kursu, Yapay Zeka Eğitimi, Okul Tabanlı Afet Eğitimi Kursu, Tasarım Yönetim Becerileri Gelişimi, Proje Danışmanlığı Eğitimi, Türk İşaret Dili Eğitimi, gibi eğitimler alarak hala alanla ilgili araştırmalar yapıp, gerek online gerekse saha çalışmaları ile bir çok aileye “tanı danışmanlığı” yapıp, çeşitli kurs ve seminerlere katılmaya devam etmektedir.

Danışan Yorumları

Danışan terapi değerlendirmesi bulunmuyor.

Eğitim

Sisteme tanımlanmış eğitim bilgisi bulunmuyor.

Sertifika / Seminer / Kurs

Sisteme tanımlanmış Sertifika / Seminer / Kurs bulunmuyor.

Çalışma Alanları

Motor Konuşma Bozuklukları
Motor konuşma bozuklukları merkezi ya da periferik sinir sisteminin hasarına bağlı olarak ortaya çıkan konuşma bozukluklarıdır. Dizartri ve apraksi şeklinde görülebilmektedir.
Dudak Damak Yarıklığına Bağlı Dil ve Konuşma Bozuklukları
Dudak damak yarıklığına bağlı görülen artikülasyon , rezonans problemleridir.
Konuşma Sesi Bozuklukları
Artikülasyon bozukluğu ve fonolojik bozukluğu içerisine alan şemsiye bir terimdir. Bireyin sesleri hatalı üretmesi, birbiri yerine kullanması şeklinde görülebilmektedir. Bu bozukluk yapısal bir nedene bağlı olabileceği gibi ( işitme kaybı, diş problemleri, dudak damak yarığı vb. ) herhangi bir neden olmadan da görülebilir.
Yutma Güçlüğü ( Disfaji )
Disfaji katıları ve sıvıları yutmada problem yaşamaktır.Bir başka ifade ile boğazın tam olarak blokajı veya bir şeyin yutma faaliyetini engellemesi hissi ile karakterize yutma bozukluğudur. Disfaji hastalığı olan bir kişi, ağızda bolus (yutulacak yiyecek parçası) oluşturmada problem yaşayabilir veya bolusun ağzından mideye taşınmasında güçlük çekebilir.
Ses Bozuklukları
Ses Bozuklukları davranışsal ve organik olabilmektedir. Ses üretiminin kişinin yaşına ve cinsiyetine uygun olmaması , sesin frekans ve şiddetinin anormal olması gibi durumlardır.
Akıcı Konuşma Bozukluğu
Konuşma sırasında kelime tekrarları, bloklar, uzatmalar , laf arası eklemeler şeklinde görülebilen konuşmanın akıcılığını kesintiye uğratan bir konuşma bozukluğudur.
Edinilmiş Dil Bozuklukları
Afazi, genellikle bir inme veya kafa travması sonucunda aniden ortaya çıkan ve beynin dilden sorumlu alanlarının hasar görmesinden kaynaklanan edinilmiş bir dil bozukluğudur. Afaziye dizartri ya da konuşma apraksisi de eşlik edebilmektedir.

Hizmet verdiği Şehirler

Tüm Şehirler

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Online Terapi

Mardin

Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar
Birebir Terapi

İş Deneyimleri

Sisteme tanımlanmış iş deneyimi bulunmuyor.

Diller

Sisteme tanımlanmış dil bulunmuyor.

Kişi Kimlik Kartı

  • Adı Soyadı: Veysi Çeçen
  • Doğum Tarihi: 1988-04-30
  • Cinsiyet: Erkek
  • Yaşadığı Şehir: Mardin

Terapi Bilgileri

  • Birebir Terapi : Uygun
  • Online Terapi : Uygun
Birebir Randevu
Randevu talep sonuçlarınız eposta adresinize ve telefon numaranıza ortalama 24 saat içerisinde gönderilir.
Online Randevu
Online Randevular Zoom programı üzerinden gerçekleştirilir. Randevu talep sonuçlarınız eposta adresinize ve telefon numaranıza ortalama 24 saat içerisinde gönderilir.

İletişime Geçin

* Size geri dönüş yapılabilmesi için önemlidir, lütfen geçerli bilgi yazınız
* Size geri dönüş yapılabilmesi için önemlidir, lütfen geçerli bilgi yazınız

Önemli Bilgilendirme

Bu sayfaya yer alan tüm bilgiler @veysicecen (Veysi Çeçen) üyesine aittir. Tüm sorumluluk ve bilgilerinin paylaşımını onayı sonrasında yayınlanmaktadır.

Bu profil sayfasında bir yanlışlık / hata mı var ? Hemen bize bildirin
Veysi Çeçen
Mardin